Data wydarzenia: 28.01.2017 16:00 - 28.01.2017 19:00
Miejsce wydarzenia: Częstochowa ul. Boya-ŻeleńskiegoGala Lodowa na stałe wpisała się już do terminarza częstochowskim imprez sportowych. Jej tegoroczna edycja rozegrana zostanie 28. stycznia (sobota) na lodowisku przy ulicy Boya-Żeleńskiego w Częstochowie. 

Historia lodowego ścigania w naszym mieście sięga 2002 roku. Wówczas po raz pierwszy tego typu zmagania zorganizował bowiem Sławomir Drabik. Żywa legenda częstochowskiego żużla w roli gospodarza imprezy wystąpiła aż dwunastokrotnie. W 2015 roku Galę zorganizował Hubert Łęgowik, natomiast za przeprowadzenie jej czternastej odsłony po raz pierwszy w historii odpowiedzialni w całości byli włodarze Włókniarza Częstochowa. Również i w tym roku organizacja tej tradycyjnej imprezy spocznie na naszych barkach.

28. stycznia na lodowisku przy ulicy Boya-Żeleńskiego zjawi się dwunastu czołowych zawodników krajowych w tej odmianie speedwaya, którzy powalczą o zwycięstwo w XV Częstochowskiej Gali Lodowej. Obecnie kompletowana jest lista startowa tej imprezy. Zawody składać będą się z czternastu wyścigów: dwunastu podstawowych, barażu dla zawodników z miejsc 3-6 oraz z finału. W ostatniej gonitwie tradycyjnie wystartują dwaj najskuteczniejsi jeźdźcy po rundzie zasadniczej, a jej skład uzupełnią: zwycięzca oraz drugi zawodnik repasażu.

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 16:00 . Cena biletu 15 zł, dzieci do lat 12 za darmo.