Fantastyczne zwycięstwo Skry ! Po doskonałym meczu, w który piłkarze włożyli mnóstwo „zdrowia”i serca pokonali łódzkiego Widzewa.

Relacja z meczu Skra Częstochowa - Widzew Łódź 

Mecz mógł się podobać kibicom, gra była szybka i składna. W 26 minucie Danian Pavlas minął na prawej stronie obrońcę, strzelił po ziemi, ale jednak obok słupka.   Za chwilę groźnie było pod bramką Skry, ale obrońcy zablokowali strzał Daniela Mąki, a dobitkę złapał Mateusz Kos. W minutę później strzelał Robak ale znów piłka trafiła w ręce Kosa.

W 36 minucie Dawid Niedbała dośrodkował w pole karne, Damian Niedojad wyskakiwał do piłki i upadł na ziemie, sędzia zarządził rzut karny. Mariusz Holik strzelił mocno, ale bramkarz wyczuł jego intencje i odbił piłkę (to drugi karny dla Skry w tym sezonie i drugi nie strzelony).

Autorem fotorelacji jest Arek Rek --->>>  http://ks-skra.pl/seniorzy-galeria/nggallery/seniorzy/Skra-Cz%C4%99stochowa---Widzew-%C5%81%C3%B3d%C5%BA-%7C-25.08.2019

Emocji nie brakowało – chwilę później Daniel Tężyna skierował piłkę do bramki Skry, ale był na pozycji spalonej.

Biorąc pod uwagę upał w jakim rozgrywane było spotkanie trzeba docenić tempo w jakim oba zespoły prowadziły grę.

Tempo nie spadło także w II połowie, akcje przeniosły się spod jednej bramki pod drugą, ale dłuższy czas nie dochodziło do groźniejszych okazji strzeleckich.

Wreszcie w 60 minucie niezwykła determinacja Skry została nagrodzona. Damian Niedojad zaatakował bramkarza ten źle wybił piłkę, przejął ją Piotr Nocoń, poprowadził kilka metrów i uderzył mocno pod poprzeczkę!

Widzew dążył do wyrównania, ale to Skra tworzyła lepsze okazje strzeleckie. Mocno uderzali Dawid Niedbała, Piotr Nocoń, a w 82 minucie po składnej kontrze potężnie strzelał Krzysztof Napora, ale piłka przeleciała tuż obok słupka.

Widzew próbował zdobyć bramkę, ale obrona Skry był szczelna i właściwie nie dopuściła gości do sytuacji strzeleckich.Skra – Widzew Łódź 1:0 (0:0)

Bramki:

1:0 Piotr Nocoń (60.)

Skra:

Kos – Brusiło, Bondarenko, Holik, Obuchowski – Pavlas (90. Mońka), Olejnik, Zalewski, Niedbała Ż (73. Napora) – Nocoń – Niedojad (90. Jelonek)

Widzew:

Wolański – Kosakiewicz, Zieleniecki, Tanżyna, Pięczek, Mąka, Zejdler Ż (61. Poczobut), Radwański Cz, Gutowski (68. Mandiangu), Wolsztyński (68. Amayew), Robak Ż


Źródło www.ks-skra.pl