Nadchodzą kolejne zmiany – prawdopodobnie opłaty za egzamin na prawo jazdy urosną. Dyrektorzy WORD-ów proponują, by wzrosły o… około 35 proc.! Zdający płaciłby wtedy 230 zł, a nie 170 zł jak dotychczas.

Według portalu wrc.net.pl jest to inicjatywa Stowarzyszenia Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. To oni przygotowali wniosek do ministra infrastruktury, aby koszt egzaminu na prawo jazdy kategorii "B" został podniesiony.

Stowarzyszenie podkreśla, że w 2019 roku WORD-y w całym kraju poniosły prawie 12 mln zł strat. Nowe zmiany również nie są korzystne dla egzaminatorów. Jak wiadomo, od 1 stycznia 2020 roku każdy egzaminator będzie mógł przeprowadzić maksymalnie 9 egzaminów dziennie. To prawdopodobnie jeszcze bardziej pogorszy sytuację finansową ośrodków. 

Od 2013 roku nie było podwyżek cen egzaminów (30 zł za egzamin teoretyczny i 140 zł za egzamin praktyczny). Dyrektorzy WORD-ów sugerują, że kwota około 230 zł będzie optymalnym rozwiązaniem. Tak więc obecna może wzrosnąć o około 60 zł.