Trwa rebranding stacji paliwowych Łukoil w Polsce na Amic Energy. Będą to wspierać działania reklamowe przygotowana przez agencje Open Gate i Tribal Media.

Trwa rebranding stacji paliwowych Łukoil w Polsce na Amic Energy.

Od początku tego roku stacje Łukoil  zmieniają nazwę na Amic Energy. W Polsce jest 115 stacji tego koncernu paliwowego. Nowe szyldy już się pojawiły na stacjach paliw  w Warszawie, Toruniu, Łodzi, Gdyni i Wrocławiu, a w najbliższych tygodniach zmienią się nazwy stacji w Krakowie i Radomiu.

Firma Amic Energy Management zapowiedziała, że transformacja stacji będzie trwała do końca maja. Ma to związek z tym, że w 2016 r. sieć stacji Łukoil w Polsce, na Litwie i w Łotwie przejął Amic Energy Management, austriacki fundusz inwestycyjny. Już wtedy zapowiadano, że zmieni on oznaczenie Łukoilu na markę nowego właściciela. Tak było również na rynku ukraińskim. Amic Energy Management wypowiedział już umowę dotyczącą korzystania z marki Łukoil w Polsce

Marka Amic Energy w Polsce będzie wspierała zmianę nazwy stacji działaniami reklamowymi, których największe nasilenie zaplanowano na przełom czerwca i lipca. Reklamy będą emitowane w radio, internecie (m.in. social media). Będą też billboardy. Kampanię przygotowała agencja Open Gate, która zdobyła to zlecenie w konkursie ofert. Wspierać ją będzie  Tribal Media, która należy do Grupy OMD.

Łukoil jest kolejną marką stacji paliwowych, która w związku ze zmianą właścicielską znika z polskiego rynku. Od wiosny 2017 przez rok stacje Statoil zmieniły się w Circle K.

 
Będą to wspierać działania reklamowe przygotowana przez agencje Open Gate i Tribal Media.