Już za dwa tygodnie rozpoczną się Senioralia czyli Częstochowskie Święto Seniorów. Potrwają dwa dni podczas których będzie można m.in. poćwiczyć, zatańczyć zumbę, dowiedzieć się wiele na temat zdrowia, ale także wysłuchać koncertów znakomitych artystów, m.in. Jerzego Połomskiego

20 października (czwartek) w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4 nastąpi inauguracja tego wyjątkowego wydarzenia i klucze do bram miasta trafią w ręce przedstawicieli środowiska senioralnego. Tematyką przewodnią będzie zdrowie i aktywność fizyczna wśród Seniorów.  Całość zakończy się około godziny 13.00 poczęstunkiem dla uczestników. Szczegóły w harmonogramie i na plakacie.

Dla osób chętnych do wzięcia udziału w pierwszym – inauguracyjnym dniu Senioralii będzie przygotowany bezpłatny transport. Na Placu Biegańskiego w godzinach 9.30 – 9.50 będą czekać autobusy, które dowiozą uczestników do Hali Sportowej Częstochowa. Serdecznie zapraszamy! Wstęp bezpłatny.

Drugi dzień 21 października, stoi pod znakiem występów artystycznych, które odbędą się w Hali Widowiskowo – Sportowej „Polonia”. Zobaczymy i usłyszymy Jerzego Połomskiego, Andrzeja Rosiewicza, Bohdana Łazuki, Filipa Borowskiego i zespół Chrząszcze. Bilety do nabycia od poniedziałku, 10 października.

Ceny biletów: Seniorzy powyżej 60 lat – 10 zł, bilet normalny – 100 zł.

Bilety do nabycia: MDK ul. Łukasińskiego 50/68, OPK Gaude Mater ul. Dąbrowskiego 1, Hala Polonia ul. Dekabrystów 43, CZOT Aleja Najświętszej Maryi Panny 65

 

Zapowiada się wspaniała zabawa!

HARMONOGRAM

20.10.2016 CZWARTEK ul. Żużlowa 4, Hala SportowA Częstochowa
10:30 Uroczyste otwarcie i przekazanie Seniorom klucza do bram Miasta Częstochowy
– występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Lelowskiej Lelovianie
11:00 zajęcia ZUMBA GOLD / 11:30 zajęcia JOGA / 12:00 zajęcia Gimnastyki Ogólnorozwojowej
12:30 wykład tematyczny / 13:00 poczęstunek dla uczestników i zakończenie

Od godziny 9:30 do 9:50 na Placu Biegańskiego zostaną podstawione darmowe autobusy dowożące do Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Żużlowej 4.
Od godziny 10.30 będą dostępne dla uczestników stoiska tematyczne z zakresu, zdrowia, aktywności fizycznej oraz organizacji działających na rzecz Seniorów.
WSTĘP WOLNY

21.10.2016 PIĄTEK ul. Dekabrystów 43, Hala Sportowo-Widowiskowa Polonia
18:00 Występy artystów: Jerzy Połomski / Andrzej Rosiewicz / Bohdan Łazuka
Filip Borowski / zespół Chrząszcze