To jakieś szaleństwo. Wycofane dwa leki, które Polacy masowo stosują akurat teraz - na wiosnę i w czasie świąt. Podejrzanych kilkadziesiąt serii produktów.

Ponad 30 serii popularnego leku przeciwko pyleniu drzew i traw wycofanych przez inspekcję farmaceutyczną. I wycofany kolejny lek, który w dodatku mógłby znaleźć zastosowanie właśnie teraz, gdy będziemy ucztować przy suto zastawionym stole.

Główna Inspekcja Farmacutyczna własnie nakazała wycofanie z aptek leków o nastepujących nazwach: Prokit i Polcrom. Prokit jest na poprawę trawienia, leczy zgagę, nudności i wymioty. Polcrom natomiast to krople do oczu, stosowane przy alergicznym zapaleniu spojówek i rogówek. Używane właśnie teraz, podczas wiosennego pylenia drzew i traw.

Serii Polcromu, które wycofano z obrotu jest tak wiele, że trudno je wszystkie wymienić. Mają daty ważności 4, 5 7, 9, 12 miesiąc 2017 r. oraz 3, 5, 6, 7, 10, 12 miesiąc 2018 r. i 3, 4, 5, 6 miesiąc 2019 r. 

W Polcromie stwierdzono niepokojące wyniki kontroli w zakresie przezroczystości i wyglądu roztworu.

Tabletki Prokit wycofane z obrotu mają nr serii 0100816, datę ważności 08.2020. Wewnątrz mogą być tabletki o nieco innym składzie.