Policjanci z Częstochowy wyjaśniają przyczyny i szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w miejscowości Zawada. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem, chcąc uniknąć zderzenia z poprzedzającym go ciągnikiem rolniczym, zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał wprost pod nadjeżdżającego z przeciwka seata. Jadący motocyklem 23 i 25-latek ponieśli śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło w sobotę (30 czerwca br.) około 19.30 w miejscowości Zawada, na ulicy Częstochowskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów w wydziału ruchu drogowego częstochowskiej komendy wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym wyjeżdżając z posesji, skręcił w prawo w kierunku Mokrzeszy. Jadący w tym samym kierunku motocyklista, w celu uniknięcia zderzenia z poprzedzającym go Ursusem, wyprzedził go z lewej strony, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka seatem alteą. Kierujący i pasażer motocykla ponieśli śmierć na miejscu. 51-latek jadący ciągnikiem rolniczym oraz kierujący samochodem osobowym byli trzeźwi. Śledczy z wydziału kryminalnego, wspólnie z prokuratorem, ustalają teraz wszystkie szczegóły tego tragicznego zdarzenia.

Od 1 stycznia do 15 czerwca 2017 roku na drogach Częstochowy i powiatu częstochowskiego zginęły 4 osoby, a 298 osób zostało rannych. W analogicznym okresie bieżącego roku, na tym terenie, odnotowano 16 wypadków śmiertelnych, a 291 osób zostało rannych.