Komisariat Policji III w Częstochowie prowadzi postępowanie w sprawie przywłaszczenia mienia, do którego doszło 20 lipca 2017 roku w sklepie samoobsługowym przy ul. Obrońców Westerplatte w Częstochowie. Nieznany sprawca zabrał pozostawiony przy kasie telefon komórkowy Samsung J7. Policja poszukuje podejrzewanego mężczyznę oraz świadków zdarzenia.

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że właścicielka telefonu Samsung J7 w obudowie w złotym kolorze była w sklepie samoobsługowym przy ulicy Obrońców Westerplatte w Częstochowie 20 lipca 2017 roku około 14.00 – 14.15. Podczas płacenia za zakupy położyła telefon na blacie kasy. Wychodząc ze sklepu zapomniała zabrać go ze sobą. Z nagrania z monitoringu wynika, że mógł zabrać go widoczny na zdjęciach mężczyzna bez koszulki, stojący w kolejce za pokrzywdzoną.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać widocznego na zdjęciu mężczyznę bez koszulki lub które posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia danych sprawcy proszone są o kontakt z Komisariatem Policji III w Częstochowie tel. (34) 369 1511 lub z najbliższą jednostką policji - telefony 997, 112.