Pani wiceminister rozwoju Olga Semeniuk zapowiada, że branża ślubna już wkrótce zostanie odmrożona. Sugeruje, że może to nastąpić od 1 czerwca. Rozmowy na ten temat odbyły się we wtorek podczas pierwszej wideokonferencji z przedstawicielami branży ślubnej.

Duże wesela już od 1 czerwca? 


-Spotkanie służyło wypracowaniu projektu wytycznych w podziale na poszczególne sektory. Czym innym jest catering, czym innym zespół muzyczny, fotograf czy agencja dekoratorska – wspomniała Semeniuk w rozmowie z PAP. – Chcemy jak najszybciej opracować protokół z wytycznymi dot. bezpieczeństwa organizacji wesel i przekazać je do Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, aby był gotowy w każdej chwili do publikacji – dodała.

W spotkaniu uczestniczyły największe firmy weselne, cateringowe oraz przedstawiciele przedsiębiorstw specjalizujących się w fotografowaniu i filmowaniu wesel czy właściciele tzw. fotobudek, z których korzystają goście weselni. Odmrożenie branży weselnej jest tak samo wyczekiwane, jak wcześniej kosmetycznej i fryzjerskiej, dlatego rząd chce podjąć stosowne kroki.

Semaniuk dodaje, że ostateczne decyzja należy do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i premiera Mateusza Morawieckiego, jednak od 1 czerwca możemy się spodziewać pozytywnych zmian.