11-letnia Zuzia zamieszkująca powiat ostrowski jest ciężko chora na aplazję szpiku kostnego i jedyną szansą na jej ratunek jest przeszczep.

Jeżeli znajdzie się dawca szpiku dla Zuzi to szansa na jej powrót do zdrowia wyniesie od 60 do 90%, a więc bardzo dużo jak na tak poważną chorobę. Niestety w przypadku braku dawcy małej Zuzi zostanie maksymalnie rok życia, dlatego bardzo konieczne jest znalezienie jej genetycznego bliźniaka.

Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych w tym dla Zuzi jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Niestety wielu Pacjentów wciąż nie znajduje zgodnego genetycznie Dawcy.

Jak zostać Dawcą?

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi. Jak to działa? Obejrzyj film i dowiedz się więcej.

Jako dawca szpiku kostnego będzie można się zarejestrować także podczas akcji "Oddaj krew z kablówką" w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Wolności w siedzibie Pro Artu już jutro, czyli we wtorek 25 czerwca 2019r.

Pytania dotyczące dawstwa - tutaj.