Już w najbliższą sobotę, 26 listopada, na torze „Wyrazów” będzie miała miejsce VI runda rajdów samochodowych o nazwie Puchar Częstochowy w Rally Sprincie. Kibiców obecnych podczas wydarzenia czekają ogromne sportowe emocje i niezapomniane wrażenia.

Puchar Częstochowy w Rally Sprincie to cykl popularnych imprez samochodowych rozgrywanych na terenie Wyrazowa – miejscowości zlokalizowanej 10 km od Częstochowy. Wydarzenie organizowane jest w formule Rally Sprintu, czyli otwartej imprezy samochodowej dla osób, które nie posiadają licencji kierowcy sportu samochodowego z wyjątkiem licencji kartingowej. Poprzednie wydarzenia odbyły się w marcu, kwietniu, maju, sierpniu oraz wrześniu br., a już w najbliższą sobotę będzie miała miejsce kolejna runda tych rajdów samochodowych.

 

„Już nie mogę doczekać się VI rundy Pucharu Częstochowy w Rally Sprincie. Koniec sezonu rajdowego zbliża się wielkimi krokami, dlatego w najbliższą sobotę damy z siebie wszystko. Wierzę, że miesiące wyczerpujących treningów oraz wiara we własne umiejętności zagwarantują nam wysokie miejsce na podium w tegorocznym cyklu rajdów – mówi Maciej Świeboda, kierowca Macar, drużyny należącej do zespołu kierowców rajdowych STAG Rally Team.

 

Zawodnicy VI rundy Pucharu Częstochowy w Rally Sprincie wystartują o godzinie 15:15 na torze „Wyrazów” przy ul. Wyścigowej 100. Dwuosobowe drużyny w składzie kierowca – pilot zmierzą się z rywalami w trzech przejazdach próby sportowej o nawierzchni asfaltowej.

 

Kibiców oraz pasjonatów sportów motoryzacyjnych, którzy przybędą obserwować emocjonujące zmagania zespołów z czasem i konkurencją, czekają ogromne sportowe emocje i niezapomniane wrażenia.