Ewa „KLEO” Brodnicka, Edith Soledad Matthysse, Robert "Arab" Parzęczewski, Patrick Mendym oraz Marcin Siwy, Łukasz Wierzbicki i Tomasz Gromadzki staną do pojedynków w kolejnej już dużej gali boksu organizowanej w Hali Sportowej Częstochowa. Tymex Boxing Night 9 już w piątek, 4 października.

Będzie to kolejne duże wydarzenie sportowe w naszym mieście, transmitowane na kanałach Polsatu. W piątkowy wieczór w ringu zobaczymy mistrzynię świata Ewę Brodnicką oraz znakomitego częstochowianina Roberta Parzęczewskiego, który już 16 razy wygrał na zawodowym ringu przed czasem. Wystąpi także inny ulubieniec częstochowskiej publiczności Marcin Siwy.

W sumie na kibiców czeka 8 walk, w tym dwa o mistrzowskie pasy. Dodatkową, muzyczną atrakcją będzie występ znanego rapera Malika Montany.

- Częstochowa szczyci się tym, że miała Jurka Kuleja, najbardziej utytułowanego mistrza amatorskiego boksu. Tutaj swoją karierę kończył Andrzej Gołota. Teraz mamy lokalnych mistrzów - Roberta Parzęczewskiego i Marcina Siwego, wygrywających kolejne starcia na zawodowym ringu. Mamy też wspaniałą halę, kibiców i odpowiednie doświadczenie – powiedział podczas środowej konferencji prasowej, zapowiadającej galę, zastępca prezydenta miasta Jarosław Marszałek. - Już kolejny raz z Tymex Boxing Promotion organizujemy taką galę i jesteśmy przekonani, że to miejsce dodaje rangi temu wydarzeniu. Partnerzy tacy jak Tymex i Polsat we współpracy z miastem gwarantują świetną oprawę i odpowiedni poziom sportowy.

Pochodzący z Częstochowy Jerzy Kulej był dwukrotnym mistrzem olimpijskim, wielkim popularyzatorem sportu i boksu. W październiku obchodziłby 79. urodziny.

Dobre widowisko i wysoki poziom sportowy piątkowej gali zapowiadał też Mariusz Konieczyński, prezes grupy Tymex Boxing Promotion.

W piątek, w Hali Sportowej Częstochowa, pasa mistrzyni świata bronić będzie Ewa "Cleo" Brodnicka. Jej rywalką będzie utytułowana Edith Soledad Matthysse z Argentyny, była mistrzyni świata federacji WBA i WBC. 

O pas międzynarodowego mistrza Polski bić się będzie Robert "Arab" Parzęczewski, który ostatnio nokautuje seryjnie swoich przeciwników. Tym razem rywalem będzie Patrick Mendy, najwyżej sklasyfikowany zawodnik, z którym częstochowianin kiedykolwiek walczył, trenujący na stałe na Wyspach Brytyjskich.

Częstochowscy kibice z uwagą będą zapewne obserwować też walkę innego pięściarza pochodzącego z naszego miasta - Marcina Siwego, który zmierzy się z Kostiantynem Dovbyshchenko z Ukrainy.

Początek gali o godz. 18.00. Bilety w cenie od 29 zł są dostępne m.in. na eBilet.pl. Transmisja telewizyjna w piątek od 18.00 w Polsacie Sport Fight, od 19.00 w Polsacie Sport i od 20.00 w Super Polsacie.

fot. Leszek Pilichowski

Karta walk TYMEX BOXING NIGHT 9:
k. superpółśrednia: Robert Parzęczewski (23-1, 16 KO) - Patrick Mendy (18-14-3, 1 KO) - o pas międzynarodowego mistrza Polski
k. piórkowa: Ewa Brodnicka (17-0, 2 KO) - Edith Soledad Matthysse (16-10-1, 1 KO) - o pas mistrzyni świata
k. średnia: Patryk Szymański (19-2, 10 KO) - Denis Krieger (14-8-2, 9 KO)
k. superpółśrednia: Łukasz Wierzbicki (18-0, 7 KO) - Louis Greene (10-1, 5 KO)
k. ciężka: Marcin Siwy (19-0, 8 KO) - Kostiantyn Dovbyshchenko (6-4-1, 3 KO)
k. superśrednia: Tomasz Gromadzki (10-2-1, 3 KO) - Sebastian Ślusarczyk (5-0, 3 KO)
k. junior ciężka: Oskar Wierzejski (1-0) - Martin Gottschall (3-0, 1 KO)
k. superpółśrednia: Aleksander Jasiewicz (0-0) - Mateusz Orynek (0-1)