W parku wypoczynkowym Lisiniec rozpoczął się sezon letni. Od kilku dni czynna jest wypożyczalnia sprzętu wodnego MOSIR. Można też skorzystać m.in. z wakeboardingu, kortów tenisowych oraz otwartego niedawno pola do mini-golfa. Plaża z ratownikami będzie czynna od 18 czerwca.

Przez cały sezon letni do dyspozycji wszystkich chętnych jest sprzęt wodny w postaci 18 rowerów, 10 kajaków oraz 6 desek SUP. Od ubiegłego roku w parku na zbiorniku wodnym „Adriatyk”, dzięki prywatnej inicjatywie, funkcjonuje także wake park, w którym miłośnicy sportów wodnych mogą „poszaleć” na desce.

Od początku tego sezonu ruszyło także pole do mini-golfa zlokalizowane na terenie zielonym w pobliżu wypożyczalni MOSiR, działającej przy zbiorniku wodnym „Bałtyk”. Przypomnijmy, że został tam wybudowany specjalny pomost, a oczyszczona „szyjka” zbiornika, daje możliwość przepłynięcia na „Adriatyk”.

Na terenie parku znajdują się trzy zbiorniki wodne (Pacyfik, Bałtyk, Adriatyk), ścieżka rekreacyjna, piaszczysta plaża, skate park (od strony ul. św. Jadwigi) oraz dwa korty tenisowe. Administratorem terenu parku jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast wake park, korty i pole mini-golf to oferta prywatnych firm, poszerzająca ofertę „Lisińca” dla mieszkańców.   

W sezonie letnim 2016 wypożyczalnia MOSiR będzie czynna w godzinach 10-20, a
z  kąpieliska w „Adriatyku”, będzie można - pod okiem ratownika – korzystać od 18 czerwca. Ceny wypożyczenia sprzętu pływackiego są niskie (zwłaszcza w tygodniu), poza tym na korzystne zniżki mogą liczyć posiadacze kart „Duża Rodzina”, „Rodzina +” i „Częstochowski Senior”.  Cennik oraz regulamin wypożyczalni znajduje się na stronie www.mosir.pl