Wejdzie na scenę w Parku Lisiniec 14 czerwca. Podczas tegorocznego festiwalu wystąpią także częstochowianie z formacji Sołtys. Z Ukrainy przyjedzie zespół Kozak System, a z Polski … Mery Spolsky.

Mela Koteluk swoją charyzmą uwodzi od debiutanckiego albumu „Spadochron”, a piosenki takie jak „Melodia ulotna”, „Wolna” czy „Działać bez działania” święciły triumfy na listach przebojów. Najnowsza płyta wokalistki, „Migawka”, w całości została nagrana na poziomie 432 Hz, czyli częstotliwości charakterystycznej dla odgłosów natury – szumu drzew i fal, śpiewu ptaków. Park Lisiniec będzie więc idealnym miejscem, aby posłuchać tego materiału na żywo – 14 czerwca o godz. 22.30.

Na Frytce OFF-jazd nie zabraknie akcentu częstochowskiego – tym razem w postaci formacji Sołtys, powstałej w 2017 roku z inicjatywy autora piosenek Jakuba Sołtysika, ale już dobrze zadomowionej na lokalnej scenie. W repertuarze grupy można się doszukać inspiracji grungem czy bluesem. Usłyszymy ich 14 czerwca o godz. 17.00.  

W Parku Lisiniec pojawi się także Mery Spolsky (prywatnie – Maria Ewa Żak). Jej debiutancka płyta „Miło było pana poznać” ukazała się w 2017 roku, zaskakując i warstwą muzyczną i tekstami. Krążek zapewnił jej nominacje do Nagrody Muzycznej „Fryderyk 2018” w kategoriach ,,fonograficzny debiut roku” oraz ,,album roku – elektronika”. Mery Spolsky zawładnie estradą częstochowskiego festiwalu 14 czerwca o godz. 18.00.  
 
Na tegoroczną Frytkę OFF-jazd przyjadą również goście z Ukrainy – Kozak System, proponujący mieszankę ska, reggae, punku oraz folk-rocka. Podczas Euromajdanu w Kijowie w 2014 roku to właśnie ich utwór – „Brat za brata” – stał się czymś w rodzaju nieoficjalnego hymnu zgromadzonych tam ludzi. W geście solidarności z Ukrainą własną wersję tej piosenki, razem z muzykami Kozak System, nagrali Enej i Maleo Reggae Rockers. W Częstochowie Kozak System zabrzmi na żywo 15 czerwca o godz. 16.30.

Artystami, którzy już wcześniej potwierdzili swoją obecność na Frytce OFF-jazd są: legendarni punkowcy z Dezertera, folkowa Kapela ze Wsi Warszawa oraz elektroniczno-popowy Xxanaxx.