Jurajski Olsztyn zaprasza na charytatywne obchody Hubertusa - 22 października 2017 r., niedziela godz. 12.00 – błonia zamkowe przy Spichlerzu.

W programie: prezentacja ekip, wyjazd ekip w teren, wybór najładniejszej pary (jeździec + koń), pogoń za lisem o nagrodę wójta Gminy Olsztyn, Tomasza Kucharskiego, grillowanie, wyścigi, konkursy, biesiada przy muzyce na żywo i ognisku rozpalonym przez zwycięzcę gonitwy, kiermasz ciast i nalewek, przygotowanych przez żony członków RC Częstochowa oraz moc innych atrakcji.


Dodatkowo za okazaniem zaproszenia biesiada w Spichlerzu.

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na nagrody dla wyróżniających się młodych twórców związanych z Częstochową. 

Imprezę pod patronatem Wójta Gminy Olsztyn organizują: Gmina Olsztyn, Restauracja Spichlerz i Rotary Club Częstochowa.

Sponsorzy: Aeterno , PZU ZDROWIE, Dealer BMW Frank-Cars, Kobnext, Wulkan Odlewnia Żeliwa, Heiztechnik , Drukarnia – Introligatornia Udziałowiec, MediaCreate.

Hubertus

Nawiązujące do średniowiecznych tradycji święto leśników, łowczych i jeźdźców, odbywa się zazwyczaj na początku listopada - 3-go przypada dzień św. Huberta, patrona myśliwych. Obchodzone już od połowy XV wieku święto było najpierw wielkim polowaniem, które z czasem przekształciło się w zbiorową pogoń za lisem.

Obecnie lisa symbolizuje jeździec z lisim ogonem, przypiętym do lewego ramienia; kto to trofeum zerwie, wygrywa i do następnego Hubertusa  jest zwycięzcą gonitwy, a za rok sam jest lisem.