Już dziś Teatr im. A. Mickiewicza pokaże zakątki, które na co dzień są poza zasięgiem wzroku publiczności. Okazją jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Za kulisy miejskiej sceny zajrzą wcześniej zapisani chętni. Kolejna taka okazja w kwietniu.

Podczas bezpłatnej przechadzki można będzie zobaczyć obie sceny (dużą i małą), a także kulisy, magazyn kostiumów oraz garderoby zespołu aktorskiego. Grupy zwiedzających, którzy zarejestrowali się w Dziale Promocji w ciągu ostatniego tygodnia, będą liczyć po 15 osób – pierwsza rozpocznie zwiedzanie o godz. 16.00, a kolejne o 17.00 i 18.00. Chętnych na spacer po niedostępnych na co dzień pomieszczeniach teatralnych było tak wielu, że organizatorzy zapowiadają kolejną taką okazję na kwiecień.   

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, w środę 27 marca odbędzie się spektakl „Czyż nie dobija się koni” Horace’a McCoy’a w reżyserii Magdaleny Piekorz. Kolejne jego prezentacje odbędą się 29, 30 i 31 marca oraz 10, 11 i 12 kwietnia. Szczegóły na stronie www.teatr-mickiewicza.pl

Międzynarodowy Dzień Teatru został uchwalony w 1961 roku na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku. Święto ustanowiono podczas 9. światowego kongresu działającego pod auspicjami UNESCO Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach. Dzień obchodów ustalono na 27 marca – w rocznicę otwarcia Teatru Narodów. Całość ma na celu realizację statutowych zobowiązań Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, który powstał m.in. w celu promocji teatru, a także wspierania współpracy ludzi z nim związanych. 27 marca na całym świecie odbywają się spotkania, sympozja i przedstawienia teatralne poświęcone zagadnieniom teatru i jego roli. Co roku wybitna osobowość teatru przygotowuje też specjalne przesłanie tłumaczone na wiele języków. Pierwszą taką wiadomość wysłał w 1962 roku Jean Cocteau. W tym roku jest to kubański dramaturg, dyrektor teatru oraz pedagog Carlos Celdrán.