Jest już najnowszy ranking szkół ponadgimnazjalnych przygotowany przez Perspektywy.


W tym roku najlepsze w Częstochowie okazało się
IV Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza (w klasyfikacji ogólnopolskiej na 116 miejscu, w województwie na 10), drugie miejsce w powiecie zajęło IX LO im. K. Norwida (20 miejsce w śląskim i 188 w Polsce) a na trzecim miejscu sklasyfikowano VII LO im. R. Traugutta (273 miejsce w kraju).


Osobno klasyfikowano także technika i tu na 95 miejscu w województwie sklasyfikowano
Technikum nr 2 w ZS im. J. Kochanowskiego.


-
To już jest 18 ranking szkół ponadgimnazjalnych i 64 ranking polskich szkół i uczelni przygotowany przez Perspektywy. Jesteśmy z tego dumni, tym bardziej, że na wyniki Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych czekają dyrektorzy i nauczyciele oraz gimnazjaliści i ich rodzice, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, a także, co bardzo nas cieszy, organy prowadzące szkoły - przypomniał Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawca polskich rankingów edukacyjnych.


18 edycja Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016 zaskoczyła wynikami:
XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie najlepszym technikum.


Ranking Perspektyw został przygotowany w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych (na poziomie obowiązkowym i rozszerzonym) i sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, a w przypadku techników uwzględniono również wyniki egzaminów zawodowych.

Pod rankingiem pojawiły się liczne komentarze absolwentów poszczególnych szkół, które w różny sposób odnoszą się do rankingu. Wiele z nich jest krytycznych.


A jakie jest wasze zdanie? Czy według was liceum Sienkiewicza i Technikum nr 2 to najlepsze szkoły w powiecie częstochowskim? Czy zdobyte w Rankingu Prespektyw miejsca częstochowskich szkół zadawalają?