| Źródło: UM. Częstochowa
Kolarski wyścig w Częstochowie już 5 maja [PROGRAM]
Wyścig jest podzielony na kilka kategorii - Elita, Orlik - 60 km, Amatorzy i Masters - dystans 20 km, Junior Młodszy - 20 km, Młodzik - 10 km, Młodziczka - 8 km, Żak - 6 km, Żakini - 4 km. Zawodnicy zdobywają punkty do klasyfikacji sportowej Polskiego Związku Kolarskiego, zgodnie z informatorem sportowym PZkol na rok 2019.
Zgłoszenia należy nadsyłać do 3 maja na adres e-mail: ggronkiewicz@op.pl. Zainteresowane osoby mogą się także zgłosić osobiście w dniu zawodów.
Biuro zawodów będzie czynne 5 maja od godz. 12:15 w okolicy startu/mety zawodów: Aleja Najświętszej Maryi Panny 64.
Na zwycięzców czekają puchary, nagrody rzeczowe i finansowe.
Organizatorem jest Częstochowski Kolarski Klub Sportowy ,,Kolejarz-Jura".
PROGRAM MINUTOWY:
12:15 – 14:00 Weryfikacja zawodników kat. żak, żakini, młodzik, młodziczka, junior mł., amator
12:15 – 14:15 Weryfikacja zawodników kat. elita
14:30 - Odprawa techniczna
14.50 - START – kategorii młodzik, młodziczka, żak, żakini
15:20 - START – kategorii AMATORZY – MASTERSI i junior młodszy
16:05 – 16:10 - Otwarcie wyścigu przez Prezydenta Miasta Częstochowy
16:10 - START- ostry wyścigu ELITA + ORLIK
18:00 - 18:15 - Wręczenie nagród – uroczyste zakończenie
Regulamin znajdują się na stronie: https://www.facebook.com/events/487945378408794/
W związku z organizacją wyścigu, od godz. 13.00-18.15 zostaną wyłączone z ruchu kołowego ulice 7 Kamienic, Pułaskiego i Popiełuszki.
Dla autobusów komunikacji miejskiej wprowadzono następujące objazdy:
Linia nr 11
kierunek Cmentarz Św. Rocha - z Sobieskiego przez Pułaskiego i Kazimierza do Barbary
kierunek Legionów - z Barbary przez Augustyna i Pułaskiego do Sobieskiego
Zawieszone przystanki w obu kierunkach:
JASNA GÓRA, ŚW. BARBARY-SZPITAL (tylko w kier. Legionów) i ŚW. KAZIMIERZA (w kier. cmentarza św. Rocha obowiązuje przystanek przy ul. św. Kazimierza)
Linie nr 12 i 34
kierunek Gnaszyn - z Sobieskiego przez Śląską i Kilińskiego do Alei Jana Pawła II
kierunek Raków-Dworzec PKP - z Alei Jana Pawła II przez Dąbrowskiego i Nowowiejskiego do Sobieskiego
Zawieszone przystanki w obu kierunkach:
KORCZAKA, SKWER SOKOŁÓW, ŚW. KAZIMIERZA, III ALEJA NMP i KOMENDA MIEJSKA POLICJI (tylko w kier. Rakowa przy ul. Popiełuszki – w zamian obowiązuje przyst. przy al. Jana Pawła II przy stacji paliw)
Linia nr 16
kierunek Kukuczki - z Orzechowskiego przez Wolności, 1 Maja, Boh. Monte Cassino, Śląską, Kilińskiego i Aleję Jana Pawła II do Szajnowicza-Iwanowa
kierunek Dworzec Gł. PKP - z Szajnowicza-Iwanowa przez Aleję Jana Pawła II, Dąbrowskiego, Nowowiejskiego i Sobieskiego do Orzechowskiego
Zawieszone przystanki w obu kierunkach:
KORCZAKA, SKWER SOKOŁÓW, ŚW. KAZIMIERZA, III ALEJA NMP i KOMENDA MIEJSKA POLICJI (tylko w kier. dworca przy ul. Popiełuszki – w zamian obowiązuje przyst. przy al. Jana Pawła II przy stacji paliw)
Linia nr 31
kierunek Cmentarz Komunalny – z Sobieskiego przez Pułaskiego i Kazimierza do Barbary i Kordeckiego
kierunek Kręciwilk – z Kordeckiego przez Barbary, Augustyna i Pułaskiego do Sobieskiego
Zawieszone przystanki w obu kierunkach:
JASNA GÓRA (tylko w kier. Kręciwilka – w zamian obowiązuje przyst. przy św. Barbary) i ŚW. KAZIMIERZA (w kier. cmentarza komunalnego obowiązuje przystanek przy ul. św. Kazimierza)
Obsługa pasażerów obowiązuje na wszystkich przystankach na trasie objazdu.
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj