20 sierpnia od godz. 14.00 – w ramach obchodów 90. rocznicy utworzenia w naszym mieście Stałego Zespołu Aktorskiego – na pl. Biegańskiego zajrzymy za kulisy aktorskiej pracy i spotkamy się z zespołem Teatru im A. Mickiewicza. Najmłodsi obejrzą spektakl, a na finał wysłuchamy koncertu, wypełnionego wybranymi scenami z przedstawień i piosenkami.

Wydarzenie odbędzie się w ramach akcji ,,Aleje – tu się dzieje!” Na pl. Biegańskiego pojawi się teatralne miasteczko. Już o godz. 14.00 aktorzy naszej miejskiej sceny zaprezentują spektakl dla dzieci ,,Jaś i Małgosia”, a głównym punktem całodniowego programu będzie finałowy koncert o godz. 20.00, który wypełnią piosenki śpiewane przez członków zespołu Teatru im. A. Mickiewicza oraz wybrane sceny z repertuarowych spektakli. O godz. 17.00 rozpocznie się natomiast spotkanie z aktorami. Już teraz można przesyłać do nich pytania na adres bow@teatr-mickiewicza.pl

Pomysł, aby z działaniami artystycznymi wychodzić poza mury budynku Teatru, dyrekcja częstochowskiej sceny miejskiej realizuje od kilku lat. I tak mieliśmy już m.in. prezentacje „Piaskownicy” na osiedlach oraz Skwerze Solidarności, a także spektakle realizowane na teatralnym podwórzu. Przedstawienia częstochowskiego zespołu aktorskiego znalazły się także w programie plenerowej akcji ,,Aleje – tu się dzieje!” w poprzednich latach.

Wstęp na ,,Niedzielę z Teatrem” jest wolny.

A oto szczegółowy program:

  • 14.00-15.15 – spektakl dla najmłodszych widzów – „ Jaś i Małgosia”
  • 15.15-15.45 – spotkanie aktorów z publicznością (uczestnicy będą mieli możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć z aktorami w kostiumach ze spektaklu, obejrzenia z bliska elementów scenografii i dotknięcia bajkowych rekwizytów)
  • 16.00-16.50 – animacje dla dzieci (poprowadzi je aktor częstochowskiego teatru Bartek Kopeć)
  • 16.00-17.00 – spotkanie z Agnieszką Pobratyn, wykładowcą Akademii im. Jana Długosza, autorką książki „Zjawiska kultury teatralnej i filmowej w Częstochowie do 1939 roku”. Autorka opowie o częstochowskich scenach teatralnych okresu międzywojennego, a następnie zaprosi na spacer śladami dawnych scen teatralnych w mieście. Będzie też możliwość zakupu książki.
  • 17.00-19.00 – spotkanie z aktorami Teatru im. A. Mickiewicza
  • 20.00-21.30 – koncert finałowy, na którym wystąpią Waldemar Cudzik, Michał Kula, Agata Hutyra, Antoni Rot, Marta Honzatko, Teresa Dzielska, Adam Hutyra, Agnieszka Łopacka, Bartek Kopeć, Iwona Chołuj, Maciej Półtorak i Robert Dorosławski. Towarzyszyć im będą muzycy współpracujący z częstochowskim teatrem – Michał Rorat i Andrzej Młodkowski.


20 sierpnia w kasie Teatru w godz. 14.00-20.00 będzie można także kupić bilety na spektakle w promocyjnych cenach. Szczegółowe informacje będzie można uzyskać w namiocie promocyjnym na pl. Biegańskiego.